آخرین اخبار شرکت تعاونی توزیعی خاندان مجدی

۱۲ اردیبهشت روز معلم گرامی باد

۱۲ اردیبهشت روز معلم گرامی باد

نویسنده : محمدرضا مجدی نسب فرزند حاج محمدعلی   زمان و تاریخ انتشار : ۱۰ اردیبهشت ۱۳۹۳   

معلم عزیز ، استاد بزرگوار، تو را به چه مانند کنم . دل دریاییت لبریز از آرامش است همچون کوه استوار از حوادث روزگار ایستاده ای و همچون ابر، باران پر شکوه معرفت بر چمن های  دشت دانش آموختگی فرو می ریزی . خورشید نگاهت گرمابخش وجود ما وحرارت کلبه ی  سرد یأس و ناامیدی و ارمغان شور و شعف است . غنچه ی تبسمی که از گلستان لبهای تو می روید، طراوت لحظه های ابهام و زیبا یی بخش خانه ی وجود ماست . کلام روح بخش و دلنشین تو موسیقی دلنوازی است که بر گوش جان می نشیند و اهنگ زندگی را به شور در می آورد. روانی به لطافت گلبرگهای ارغوان داری که از احساس و شور و شعف لبریزاست . دستهای روشنت سپیدی خود را از گل بوسه های گچ گرفته و شمع وجودت ازنیروی ایمان و انسانیت شعله ور است . سرخی شفق ، تابش آفتاب ، نغمه ی بلبلان ، صفای بستان ، آبی دریاها ، همه و همه را می توان در تو خلاصه نمود . معنای کلام امید بخش تو همچون نسیم صبحگاهان نشاط بخش روح خسته ماست . علم آموزی و صبرایمان را از پیامبران به ارث برده ای و به حقیقت وارث زیبایی ها بر گستره ی گیتی هستی . قدوم سبز تو سبزینه ی کوچه باغ های زندگی و صفا بخش خاطر پر دغدغه ی ماست . طپش قلب تو آهنگ خوش هستی و جوشش نشاط در غزل شیوای زندگی  است . تو روشنایی بخش تاریکی جان هستی و ظلمت اندیشه را نور می بخشی . ‹‹ و ما یستوی الاعمی والبصیر . و لا الظلمات ولا النور ›› وهرگز کافر تاریک جان کور اندیش با مومن اندیشمند خوش بینش یکسان نیست وهیچ ظلمت با نور یکسان نخواهد بود . چگونه سپاس گویم مهربانی ولطف تو را که سرشار از عشق ویقین است . چگونه سپاس گویم تأثیر علم آموزی تو را که چراغ روشن هدایت را بر کلبه ی محقر وجودم فروزان ساخته است . آری در مقابل این همه عظمت و شکوه تو مرا نه توان سپاس است ونه کلام وصف .تنها پروانه ی جانم بر گرد شمع وجودت ، عاشقانه چنین می سراید : معلم کیمیای جسم و جان است … مــعلم رهنمای گمرهان است…. شـده حک بر فراز قله ی عشق …. معلم وارث پیغــــمبران است.

بنده به نیابت از کلیه خاندان معزز و بزگوار مجدی روز معلم را به کلیه معلمین و اساتید محترم خاندان تبریک عرض نموده و از خداوند متعال برای همه این بزرگواران موفقیت همراه با سلامتی و پیروزی را از خداوند متعال خواهانم و به نیابت از طرف کلیه خاندان بر دستان مبارکشان بوسه می زنم .

برچسب ها : , , , , ,   

  

این مطلب ۸ دیدگاه دارد

روز معلم را به تمامی معلمان تبریک می گویمبا سلام.پیشاپیش روز معلم را به خواهر عزیزم مریم خانوم تبریک میگویم و از خدای متعال برایش روزهای زیبا و پر برکت را خواهانم.در پناه مولایمان علیپیشاپیش روز معلم رو به دختر ارشدم مریم خانوم و خواهرم حاجیه خانم کفایت مجدی عرب تبریک میگویم و برایش سالهای سال ارزوی خوشبختی و سعادت میکنم.پیشاپیش ۱۱ اردیبهشت روز معلم رو به مادر عزیزتر از جانم(مریم مجدیان ف مرحوم باقر) تبریک میگویم واز خداوند برای این فرشته ی الهی آرزوی تندرستی.آرامش و شادی را خواهانم….مادرم به انداره ی ستاره های آسمانها بر دستان پر مهرت بوسه میزنمبا سلام خدمت مادر مهربانم(مریم مجدیان ف.مرحوم باقر)…دوستت دارم و پیشاپیش روزت را تبریک میگویم و از خداوند متعال برایت آرزوی سعادت وارامش میکنم.انشاا… که همیشه سایتان بالای سر من و همسرم باشد.روز معلم را به همه ی معلمان و اساتید خاندان تبریک می گویم. به راستی که شغل معلمی یکی از برترین شغل ها نزد خداوند است چرا که معلمی مقام پیغمبری و تعلیم مقام خدایی است.زندایی فروغ عزیزم روزت مبارک.خواهر عزیزم (هدا)جان روزت مبارک گلم.ارسال دیدگاه

نظر شما :