آخرین اخبار شرکت تعاونی توزیعی خاندان مجدی

از پهلوانان پیشکسوت خاندان مجدی تجلیل به عمل آمد

از پهلوانان پیشکسوت خاندان مجدی تجلیل به عمل آمد

نویسنده : حامد مجدی   زمان و تاریخ انتشار : ۲۳ دی ۱۳۹۳   

به گزارش ایرنا این آیین جمعه شب با حضور پیرغلامان ، شاعران و مداحان اهل بیت (ع) و نیز پهلوانان ورزش باستانی در زورخانه ولی عصر (عج) مجموعه ورزشی شهید مجدیان دزفول برگزار شد. هیات ورزش پهلوانی و زورخانه ای دزفول در این جشن که با حضور امام جمعه دزفول و جمعی از مسوولان محلی برگزار شد از ۲۱ پیر غلام ، شاعر و مداح اهل بیت (ع) تجلیل کرد.

همچنین در این آیین از مسن ترین پیرغلام و استاد قرآن و نیز باستانی کار پیشکسوت استان خوزستان ˈحاج محمدعلی گلستانباغˈ و نیز ˈ حسین آل مبارک ˈ تجلیل به عمل آمد.

رحمان رخصت ، رحیم نیک نژاد ، عبدالرحمن مجدی ، منصور مجدی ، سیدموسی علوی به عنوان پیشکسوت ورزش پهلوانی و زورخانه ای ، غلامعلی خاشع ، عباس حیدری ، حسن ملکی ، جلال حیدری ، حسین یوسف قنبری ، ابوالقاسم ملکی زاده ، امیر هوشنگ سرگلی ، حسن رضا پورسام ، محمدعلی حاجی طالب ، رضا رکنی ، محمدحسین پورحیدری ، رحیم شهروزیان ،صفرعلی چاووشی زاده و علی کلاه چی به عنوان پیرغلام و مداح اهل بیت (ع) در این آیین با اهدای لوح مورد تجلیل قرار گرفتند. محمدحسین آخوند علی شاعر و عبدالرضا احسانی نیز در این جشن با اهدای لوح تجلیل شدند. اجرای حرکات ورزشی توسط باستانی کاران و پیشکسوتان ورزش زورخانه ای به مناسبت میلاد پیامبر اسلام(ص) و امام جعفر صادق (ع) از دیگر بخش های این جشن باشکوه بود. ورزش باستانی و زورخانه ای در دزفول از سابقه دیرینه ای برخوردار است.

برچسب ها :   

  

این مطلب ۶ دیدگاه دارد

سلام فکر کنم اشتباه شده داخل سایت های خبری از آقای رحیم مجدی تجلیل نشد نه عبدالرحمان مجدی    سایت های خبری اشتباه خبر و درج کردن که در سایت ما تصحیح شده خبرخداحفظ کندعموحاج منصورم رااو یکی از قدیمیهای ورزش باستانی وپیشکسوتی بنام ودوست داشتی است ان شاالله همیشه سالم وسربلندباشیخدا حفظشون کنهخدا حافظ و نگاهدار این دو برادر پهلوان باشه
پهلوانان نمیمیرند تا اباالفضل پهلوونهبا درود فراوان
خدا حفظشون کنه
عمو حاج منصور فردی دوستداشتنی و مهربان هستند انشالله خود و خانواده شان سالم و سلامت باشند.
راستی توی سایت اشاره به خانواده ایشان نشده مخصوصا زن عموی مهربان و جان سوز…
در کل شاد و پیروز باشید.ارسال دیدگاه

نظر شما :