تاریخچه خاندان شیخ نجدی (بخش اول)

تاریخچه خاندان شیخ نجدی (بخش اول)

نویسنده : امین شیخ نجدی   زمان و تاریخ انتشار : ۹ خرداد ۱۳۹۱   

تا جایی که اطلاعات موجود است جد بزرگ خانواده شیخ نجدی شیخ میرزا نام داشته است . شیخ میرزا دو همسر داشته  که از همسر اول دو فرزند پسر به نام های شیخ نعمت و شیخ کرم  و از همسر دوم نیز یک پسر به نام محمد حسن و یک دخترداشته است . شیخ نعمت دارای تنها یک فرزند پسر به نام شیخ علی بوده است.شیخ علی با دختر عموی خود برگ گل  که دختر مرحوم شیخ کرم بوده است ازدواج کرده است .
فرزاندان شیخ علی به ترتیب عبارتند از
نعمت الله ،زهرا، بهار ، عبدالحسین ، فاطمه ، عبدالمحمد و حسن علی می باشند

شغل اصلی شیخ علی و اجدادش ، داشتن کاروان زیارتی و بردن زائران به مکه و عتبات عالیات بوده است .
و اما بعد …
حاج حسین شیخ نجدی بزرگ خاندان شیخ نجدی  است . ایشان بنیانگزار مسجد محمدی اندیمشک است که ۵۰ سال قدمت دارد و هم اکنون از مساجد اصلی شهرستان اندیمشک است .حاج عبدالحسین در زمان رژیم گذشته جزو مبارزین انقلابی بوده که فتوای علما را از قم برای مردم منطقه توزیع میکرده است . در چهارشنبه سیاه مغازه وی را غارت کردند وبه اتش کشیدند  همچنین به خانه وی نیز تیراندازی کردند .

حاج حسین شیخ نجدی اولین  کسی بوده که بسیج اصناف را در اندیمشک  بنا نمود است

همچنین حاج حسین مدیریت جمع آوری  کمکهای مردمی را دز زمان جنگ بعهده داشته .

او پدر شهید علیرضا شیخ نجدی است.

برچسب ها : ,   

  

این مطلب ۳ دیدگاه دارد

با عرض خسته نباشی،نام فرزند کوچک شیخ علی حسین علی میباشد.عبدالحسین یکی از بنیانگذاران مسجد محمدی میباشد که به اشتباه بنیانگذار مسجد نامگذاری شده.لطفآ اصلاح فرمایید.
باتشکر از شما …به نام خدا
ایشان یک شخصیت خاص و برجسته ای دارند که فرزندانشان و به تبع ان نوه ها تحت تاثیر قرار گرفتند. ایشان فردی فکور با نظم و درایت مومن و متعهد هستند که همواره توصیه به علم اموزی دارند و لذا تمام فرزندان و نوه هایشان افرادی موفق و تحصیل کرده هستند .توصیه زیادی به کسب روزی حلال و وقت شناسی و مدیریت صحیح امور زنگی فدی و اجتماعی دارند که نشان از فرهیخته بودن ایشان داردو خدا حفظشان کند و سایه شان بر سر ما باشدارسال دیدگاه

نظر شما :